472. Dobry furman?

Opublikowano 25 stycznia 2017 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Gdzie się podziała dwójka kier? Jeśli ma ją partner, to dlaczego ją ukrywa? Kompletnie nie widać powodu do takiego zachowania, bo nie może to być Lavinthal na coś starszego od trefli ze względu na walory jakie widzimy w stole. Jeśli zaś ma ją przeciwnik to coś kombinuje. Wie on wtedy, że nasz partner miał tylko 4 kiery. O co mu może chodzić? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze – mawiają dżentelmeni, którzy o pieniądzach nie rozmawiają podobno. Z grubsza może chodzić o wpustkę po eliminacji pików i kar. Co ja tu zresztą będę zgadywał – jak przeciwnik coś kombinuje, to trzeba zagrać mu w brew, to znaczy wbrew, czyli na przekór. Jedynym takim zagraniem jest wyjście w trefle. Przecież nawet jak mamy 4 kiery do wzięcia, to jeszcze nie obkładamy kontraktu, a nie za bardzo widać, by poza treflami można było wytargować gdziekolwiek jakąś lewę. Cale rozdanie:

  ADW

76

AW107

7654

 
963

D963

43

AD32

  10543

KW10

986

1098

  K87

A842

KD52

KW

 

Po kontynuacji kierów S bije asem, zgrywa piki i kara i wpuszcza naszego partnera kierem, a ten musi mu podarować 9-tą lewę na króla trefl lezącego w impasie.


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Shortlink: