360. Jest dobrze, nie zepsuj

Opublikowano 29 marca 2012 w kategoriach Rozgrywka .

Jest dobrze, nie zepsuj

 

360. Rozgrywasz 4 po wiście asem pik, a następnie 5-ką. Kolory dzielą ci się przychylnie. Nie schrzań tej rozgrywki.

 

7

AK72

D762

AK65

 

D842

DW1096

84

72

 

 


 

Rozwiązanie:

 

360. Mamy zaledwie dwie boczne lewy. Wynika z tego, że musimy wziąć 7 lew atutowych. Szansa bowiem na to, że w karach lub pikach odpadnie trzeci AK wymaga nie tylko zgadnięcia w którym kolorze ta okoliczność zachodzi, ale także podziału kierów 2-2. Za dużo szczęścia naraz. Dużo większą szansą jest próba wzięcia 7-miu lew atutowych. W tym celu drugą lewę musimy wziąć w stole. Potem trzeba będzie tylko uważać, by nie nadbito nam trzeciego trefla, którego musimy przebić 6-ką kier. Pozostałe lewy weźmiemy przebijając czarne kolory najwyższymi atutami. Puszczenie kiera do ręki, będące próbą wyłapania 8-ki kier, ustawi nas w złej ręce i niemożliwe będzie wykonanie opisanej rozgrywki. 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: