445. Wykorzystać swoje dobra

Opublikowano 30 grudnia 2013 w kategoriach Rozgrywka .

445. Wykorzystać swoje dobra

 

            Rozgrywasz kontrakt 5 po wiście dwa razy w trefle. Jak to należy rozegrać?

 

A1072

AK

AKD95

W3

D43

DW1032

6432

2

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

  • Piotr Zieliński
    14.02.2015 15:38:44

    Czy nie lepiej, jeżeli wyjdą trzeci raz w trefle, przebić jednak 5◆? Dojściem do stołu będzie przebitka pik (dwa piki wynieśliśmy na trefle). Różnica jest taka, że przy podziale atu 0 (N) – 4 (S) można by wygrać, jeżeli S ma układ 3-3-4-3. A◆, AK♥, A pik, pik przebity, powrót karem, pik przebity, kier z wyrzutką pika i kier do widełek D9◆.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: