536. Trzeba wypić nawarzone piwo ze smakiem…

Opublikowano 26 maja 2018 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Partner do tej pory pokazał 5 PC – asa karo i waleta trefl. Brakujące punkty powinien mieć w pikach i kierach. W tych ostatnich powinien mieć jakaś figurkę – damę lub waleta. Jeśli to byłaby dama, to S – gracz klasy światowej – powinien mieć na swoją licytację jeszcze przynajmniej damę pik. Wtedy jesteśmy bezradni i możemy sobie tylko pluć w brodę za ożywienie licytacji, bowiem zwykła wpustka kierem naszego partnera skaże go na wyjście do damy pik. Zatem, aby można było położyć kontrakt, musimy umiejscowić w ręce partnera mariasza pik. Wtedy jednak w kierach może on mieć co najwyżej waleta. I promocja tej karty jest jedyną szansą na obłożenie kontraktu. A jakim kolorem możemy spowodować tę promocję? Wyłącznie karami. Dlatego do dwóch ostatnich trefli nie wolno wyrzucić dwóch kar, tylko jedno karo i jednego pika.

Całe rozdanie:

  A86

1092

W642

984

 
KD107

W85

A5

W763

  W95

43

KD10983

102

  432

AKD76

7

AKD5

 

 

Jeśli pozbędziemy się dwóch kar rozgrywający w 9 lewie zagra ze stołu karo i usunie z ręki pika. Nic nam nie pomoże w tym momencie zagranie w pika, bowiem rozgrywający po wzięciu asem ponownie zagra w karo i usunie ostatniego pika z ręki, a potem dojdzie do ręki bezpieczną przebitką pika. A jak zostawimy sobie 3 kara, to będziemy grali je trzykrotnie promując partnerowi bezcenną lewę na waleta kier.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: