631. Bułka z masłem…

Opublikowano 25 września 2020 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Zapewne czytałeś dziełko „Strategia pierwszej lewy”. Jeśli jeszcze coś z tego pamiętasz, to nie powinieneś przeoczyć, że nadarza się okazja do zastosowania mądrości z tego dzieła.

Jakie możesz dostrzec perspektywy obłożenie kontraktu? Do wzięcia widać lewę treflową, jest możliwość wzięcia dwóch lew karowych i potrzebna będzie lewa w kierach lub pikach. Na to ostatnie nie masz wpływu, ale żeby wziąć dwie lewy karowe musisz znaleźć dojście do partnera. Tym dojściem może być dama trefl. Dlatego w pierwszej lewie ie wolno kłaść króla, tylko waleta, co może nas upewnić o damie trefl w ręce partnera. Jeśli rozgrywający weźmie to asem, upewnisz się o tym fakcie w pełni. Kiedy rozgrywający po ściągnięciu autów zagra pika do figurki w stole weźmiesz asem i otworzysz kara królem, a po utrzymaniu się nim zagrasz małego trefla do damy partnera, a on podegra kara, dopóki lewa pikowa nie zostanie wyrobiona w dziadku.

Całe rozdanie:

  K1095

542

764

D108

 
42

AK10987

983

A9

  DW76

DW63

AW5

75

  A83

KD102

KW643

 

Tak wistował Roman Smolski – nasz rodak urodzony w Anglii.

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: