645. O wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy…

Opublikowano 20 grudnia 2020 w kategoriach Wist .

Rozwiązanie:

Oczywiście nie wchodzi w rachubę kontynuacja kara. O kierach wiemy, że rozgrywający miał ich w ręce 5 (2-ka kier od partnera). Czarnych kolorów mieści się w ręce rozgrywającego co najwyżej trzy. Piki widzimy, więc wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują na zagranie w trefle. Tylko jak? Jeśli chcemy obłożyć kontrakt musimy podegrać trefle dwa razy. Zatem należy wyjść w 2-kę.

Całe rozdanie:

  DW9

D54

W93

A752

 
6

AW1098

K107642

6

  AK532

K73

A

D1083

  10874

62

D85

KW94

 

 

Wistowała duńska reprezentacyjna para. Stosowali wist naturalny. N – mając bardzo nieprzyjemną do wistu kartę, wyszedł w 3. S był zadowolony z wistu więc zachęcił.  Rozgrywający zagrał kiera do waleta w dziadku. N pobrał damą i radośnie kontynuował kara. Rozgrywający przepuścił i po zagraniu kolejnego kara pokazał 11 lew. Wist odmienny pozwalał na uniknięcie pułapki.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: