623. Transport, czyli komunikacja…

Opublikowano 26 września 2017 w kategoriach Rozgrywka .

Rozwiązanie: 

623. Wyjście damą kier mogło być wyłącznie z konfiguracji DW(xx), bowiem S otwierając 1 nie mógł mieć więcej niż 4 kiery. Łącznie z tymi walorami widzimy 25 PC poza ręką S. Jeśli dołożymy do ręki N jakiegoś asa, to dla S pozostanie 11 PC z dwoma waletami. Jest to za mało, aby otwierać na pierwszej ręce. Zatem oba młodsze asy są w ręce S. Przy takim założeniu mamy do oddania dwa asy i kiera. Jednak naszym problemem jest komunikacja. By uruchomić mariasza trefl i króla karo musimy ze stołu zagrać trzy razy. By to było możliwe należy zabić asem kier i natychmiast zagrać karo do króla. Stworzy to nam trzecie dojście dzięki przebitce karo. Po wzięciu królem karo atutujemy utrzymując się w stole i podgrywamy trefle po raz pierwszy, a po przebiciu trzeciego kara po raz drugi.

– Elementarne – drogi Watsonie.


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

 • Avatar
  Waldek Jaworski
  2.10.2017 08:41:17

  To jeden sposób na wygranie. Na tych samych założeniach opierając możemy zabić A kier i zagrać trefla. Potem 2-3 razy piki utrzymując się na stole i teraz karo. Potem przebitką karo będziemy na stole by zagrać ponownie trefla. Pozdrawiam Rysiu 🙂

  • Ryszard Kiełczewski
   Ryszard Kiełczewski
   2.10.2017 09:55:13

   I tak można i tak można – jak powiedział handlarz trutką na szczury w jednej z humoresek Czechowa….Też pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Shortlink: