366. Falstart

Opublikowano 20 kwietnia 2012 w kategoriach Rozgrywka .

366.  Falstart

Kontrakt 4 , wist bardzo przychylny w blotkę karo. Jak to można przegrać?

 

D6

DW953

A105

KW8

 

A2

1087642

KW7

D4

 


 

Rozwiązanie:

 

366. A można, można. Już w pierwszej lewie kładąc niechlujnie 7-kę że stołu. S może nam zrobić psikusa i podłożyć damę karo. Teraz jeśli atuty się nie dzielą i król pik wraz z asem trefl jest na przeciwnych rękach (lub obie figury kierowe nie są razem z tą kartą), to przy poprawnej obronie przegramy kontrakt, który po pierwszym wiście jest prawie pewny. Dla zachowania komunikacji połóż ze stołu waleta karo. Obojętnie na poczynania przeciwników zawsze dojdziesz do ręki karem, by na wyrobionego trefla usunąć przegrywającego pika.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: