417. Kłopoty wyborów…

Opublikowano 30 maja 2013 w kategoriach Rozgrywka .

417. Kłopoty wyborów…

Jak rozegrasz 4 po wiście w 9-kę pik?

 

 

KD1074

K83

AW

743

 

AW5

642

K53

AK62

 


 

Rozwiązanie:

417. Szanse na 10-tą lewę są następujące:

– dobre położenie asa kier

– udany impas damy karo

– podział trefli 3-3

Wykorzystamy wszystkie te możliwości grając następująco: utrzymujemy się pikiem w stole i gramy karo do waleta. Jeśli impas się nie uda, zgrywamy asa karo, dochodzimy treflem do stołu, na króla karo usuwamy trefla i grając trzy razy w trefle przebijamy je wykorzystując szansę ich podziału 3-3. Jeśli i ta szansa zawiedzie zagramy na dobre położenie asa kier. Oczywiście gdyby po drodze okazało się, że piki dzielą się 4-1 rezygnujemy z szansy podziału trefli.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: