problem 271

Opublikowano 1 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 271

 

Rozgrywasz jako W szlemika w piki. N zawistował asem karo. Jak to rozegrasz 

AKD943
AD3

D1043

1 W1052
876
W108
AK5

 

 

Rozwiązanie:

Przebijamy karo, odbieramy atuty po drodze przebijając pozostałe kara, a następnie gramy asa, króla i blotkę trefl. Jeżeli S dołoży do trzeciego trefla impasujemy 10-ka. Jeśli n miał trzeciego waleta weźmie i jest wpuszczony. Po każdym jego wyjściu już nie oddamy lewy. Jeśli w kiery to weźmiemy w nich dwie naturalne lewy, a trzeciego kiera wyrzucimy na damę trefl. Jeśli N wyjdzie w podwójny renons usuniemy jednego kiera ze stołu przebijając w ręce, a drugiego kiera także wyniesiemy na damę trefl. Jeśli zaś S nie doda do drugiego lub trzeciego trefla bijemy dama i grając 10-kę ponownie wpuszczamy N, który każdym zagraniem musi nam dąć brakującą lewę. Oczywiście by można było przeprowadzić taka rozgrywkę musimy zastać podział pików 2-1. Przy innym podziale, też eliminujemy kara, sprawdzamy podział trefli i w przypadku niepowodzenia ratujemy się impasem kier.

 

galerie/wyniki/2010/0802 Tajwan/01

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: