Problem 274

Opublikowano 1 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 274

W rozgrywa 3 BA po wiście 2-ką. S podłożył waleta. Jak powinien to zrobić?

A K 7 4
A K 8
6 5
K 10 3 2
1 6 5 2
9 7 3
A D W 7 6
A 8

 

 

Rozwiązanie:

Wist 2-ką świadczy, że było to zagranie z koloru 4-kartowego. Nie ma więc co się bawić w przepuszczenia, bo S mógłby zagrać w trefle i przy złym układzie w karach i treflach można przegrać kontrakt. Żeby wygrać 9 lew wystarczy wziąć trzy lewy karowe. Osiągniemy to bijąc kiera, a następnie przepuszczając pierwsze karo dołem. Jeśli S weźmie i zagra w trefla bijemy królem, aby zachować dojście asem do lew karowych i impasujemy karo. Wygramy przy podziale kar 4-2 nawet jak nie udaje się impas na króla w tym kolorze.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: