Problem 277

Opublikowano 1 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 277

Jak należy rozegrać kontrakt 6 po wiście 9-ką?

3
K D W 10 7 4 2
W 10 9 6 5
1 A 9 8 6 5 4 2

A K
A D 10 3

 


Rozwiązanie:

Nie ma co próbować impasów treflowych, bo dodatkowa lewa treflowa nie jest nam do niczego potrzebna. Bijemy asem trefl wyrzucając pika i przebijamy blotkę pik małym kierem. Zagrywamy wysokiego kiera. Jeśli przeciwnicy wpuszczą nas do stołu karem przebijamy kolejnego pika tym razem 7-ka kier. Jeśli nie nastąpi nadbitka i obaj przeciwnicy dodali do pika odbieramy atuty i byle nie dzieliły się one od początku gorzej niż 4-2 już wygraliśmy. Jeśli 7-ka kier weźmie ale piki nie podziela się pozostanie nam szansa drugiej damy karo.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: