Problem 278

Opublikowano 1 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 278

Rozgrywasz z pozycji W szlemika w karo. Wist waletem kier. Jak rozgrywasz?

7 4
A K 7 6
D 8 5 3
A K 9
1 A K 3
D 5 4
A W 4 2
D 7 5

 


 

Rozwiązanie:

. Kontrakt jest bezproblemowy jeśli atuty dzielą się 3-2. Przy podziale 4-1 praktycznie wygramy tylko przy singlowym królu karo. I przed tym należy się zabezpieczyć grając asa karo. Wprawdzie jest układ przy którym wygrywa się przy podziale kar 4-1 z czwartym królem w impasie ale wymaga to układu ręki N 3-3-4-3, no i wstrzymania się z atutowaniem po raz drugi. Potem można wykonać wpustkę. Jednak przy takiej rozgrywce można banalnie przegrać jeśli kara podzielą się 3-2. 

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: