Problem 279

Opublikowano 24 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 279

Jako W rozgrywasz 3 BA po wiście w damę pik. S przejmuje królem – puszczasz – i kontynuuje piki.

 

A73

AW43

KDW5

AD

                

654

K82

A1063

975


 

Rozwiązanie:

Na impas kier, czy na impas trefl? Dwa razy kiery górą i jak nie spadnie dama to impas trefl? A może bez impasu? Bij drugiego pika asem. Graj kara tak długo dopóki N je posiada. Nawet, jeśli ma ich 3. Potem wpuść N pikiem. On może odebrać 3 lewy w tym kolorze i musi ci wyjść w kiera lub trefla. Ty na piki wyrzucisz z ręki karo i kiera, a ze stołu np. dwa trefle. Jeśli u N ukażą się 4 kara, też zgraj je do końca i wpuść go pikiem. Jeśli miał on 9 kart w pikach i karach, to S dla odmiany miał 10 kart w kolorach okrągłych (/). Wtedy przy zgrywaniu ostatniego pika dojdzie do końcówki:

AW4

AD

 

K82

97

 

??(?)

?(?)

 

S wyrzuca przed nami i jeśli wyrzuci trefla to my też damę trefl i zagramy na impas kier. Jeśli Zaś S wyrzuci kiera, to my też kiera i kiery powinny się podzielić. Jeśli zaś S nas pięknie oszuka, to mu pogratulujemy. Mimo wszystko jest to lepsza rozgrywka niż samodzielne (przy podziale kar 4-1 z 4-ką u N) trafianie któregoś z dwóch impasów, bowiem łatwiej jest rozszyfrować układ, kiedy pozostaje mało kart, niż kiedy ich jest dwa razy tyle. Bowiem wysokość dokładanych przez przeciwnika kart dzięki skorzystaniu z prawa ograniczonego wyboru, będzie nam bardzo pomocna we właściwym wyborze.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: