Problem 282

Opublikowano 24 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 282

W rozgrywa 4 po licytacji:

 

W

N

E

S

 

Pas

Pas

1

1

2

3

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

 

 

 

 

Wist 4 , do asa i odwrót 5-ką do asa. Kolejna lewa to 9-ka karo, którą S przebił atutem i wyszedł królem kier. Do zagranego ze stołu pika S dokłada 9-kę. Jak grasz dalej?

 

AD1072

8

87

KDW32

 

8643

AW75

KD6

85


 

 

Rozwiązanie:

Jak leżą kara? N miał 7, a S singla. Jak leżą kiery? S nie ma 5-ciu, bo otwierał 1 . Jak leżą trefle? Jakoś leżą, ale chyba N nie miał singla trefl i singla atu, bo odwracając w karo zagrałby najmniejszym, aby nakierować partnera na przebitkę, która obkłada kontrakt, a nie 9-ką, która mówi w tej sytuacji rób co chcesz partnerze. Zatem N może mieć jeden z dwóch składów: 0-4-7-2 lub 0-5-7-1. W obu przypadkach podział pików 4-0 jest praktycznie pewny. Należy więc zaimpasować głęboko 10-ką.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: