Problem 285

Opublikowano 24 sierpnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 285

W gra 5 po wiście as, król i dama trefl od N. Do trzeciego trefla S nie dodaje do koloru i wyrzuca pika. Przebijamy i sprawdzamy atuty. Dzielą się 3-2 z 3-ką u S. Do asa i damy kier obaj przeciwnicy dodają do koloru. Jak rozgrywasz dalej?

 

K32

AD2

AKD65

74

 

A65

K1074

W109

832


 

 

Rozwiązanie

Wszystko sprowadza się do trafnego rozegrania kierów. N pokazał 8 kart w młodszych kolorach i dwa kiery. By do końca rozszyfrować jego rękę zgrywamy dwa piki i jeśli N dodał do koloru, gramy  w kiera. Jeśli ponownie N obsłuży kolor, to znaczy, że kiery dzielą się 3-3 i należy zagrać z góry. Jeśli zaś N pokaże tylko singla pik, to będzie wiadomo, że miał 4 kiery i należy impasować waleta. Przymusowicze niech się nie męczą. W zaistniałych warunkach po zgraniu 8 kart nie ma układu, przy którym możliwy byłby jakikolwiek przymus.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: