Problem 173

Opublikowano 31 października 2010 w kategoriach Wist .

Komu wierzyć?

 

Mecz eliminacyjny kadry francuskiej. Licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

Pas

1

1

2

2

3

3 BA

Pas

Pas

pas

 

 

Jaki wist wybierasz z ręki W?

 

64

873

A9753

W87


 

 

Rozwiązanie:

Tu przeciwnik spodziewa się wistu w karo. Tym niemniej nasza strona posiada, co najmniej 9 kar w karach, a nasz as może leżeć za potencjalnym mariaszem lub KWx w karach w ręce rozgrywającego. Dlatego wist w karo nie ma alternatywy, choć za wist w trefle nie musi się skazywać na najwyższą karę. Tymczasem Monsieur B. (mecz o prawo reprezentowania Francji) wybrał atak w piki. Swoje. Wist w piki jest wistem w kolor, gdzie przeciwnicy mają 7 kart łącznie (co najmniej) i żeby był skuteczny, partner powinien mieć szybkie dojście pikiem, a rozgrywający jedno trzymanie karo, które zostanie podegrane przez partnera. Całe rozdanie:

 

WE po, dealer N

 

 

K1085

D102

D6

9532

 

64

873

A9753

W87

 

AW73

6

W1084

AD104

 

D92

AKW9554

K5

K6

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: