Problem 174

Opublikowano 31 października 2010 w kategoriach Wist .

W lepsze, czy w gorsze, ale z zaskoczeniem?

 

Mecz kadry francuskiej, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

1

1 BA

2

3 BA

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

W co wistujesz z ręki W?

 

109642

W108654

D

3

  Rozwiązanie:

Tu wybór pomiędzy kierami i pikami jakiś jest. Kiery mamy lepsze, ale przeciwnik tego wistu się spodziewa. Mimo wszystko w kierach potrzebujemy znacznie mniej uzupełnienia. Żeby wist w piki był skuteczny potrzebujemy zastać u partnera praktycznie 4 karty, lub u rozgrywajacego AW sec. Poza tym wist w kiery jest o niebo bardziej bezpieczny niż w piki. Przy wiście w kiery wystarczy 3 karty u partnera i podział 2-2 u strony rozgrywającej. Całe rozdanie:

 

NS po, dealer E

 

D83

A

107543

D1064

 

109642

W108654

D

3

 

AW

K972

K862

872

 

K75

D3

AW9

AKW95

 

 

W (Ms. F.) uznał że trzeba zaskoczyć przeciwnika i wymaszerował w piki. 9 lew.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: