Problem 292

Opublikowano 31 października 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Czy umiesz rozgrywać?

 

Problem 292

W rozgrywa 4 . Wist król. Jak powinien to zrobić?

AW10853     

A10

K5

AW7

 

92

9653

A1082

D104


 

 

Rozwiązanie:

Mamy tylko jedno dojście do stołu a przydałoby się jeszcze ze dwa, by podjąć próbę wyimpasowania trzech czarnych figur. Jeśli wykorzystamy jedyne dojście do stołu do wykonania impasu trefl to wygramy w połowie przypadków. Jeśli natomiast zagramy na impas pik to wygramy jeśli S ma choć jedną figurę pikową (75%) i piki podzielą się na tyle przychylnie, że nie oddamy w nich dwóch lew grając na dwa impasy w tym kolorze. Gramy więc na impasy pikowe. W tym celu wchodzimy asem karo do stołu i gramy 9-kę pik (na przypadek czterech pików z mariaszem u S). N bierze, zgrywa kiera i odchodzi np. karem lub kierem. Utrzymujemy się w ręce i gramy trefla do 10-ki (lub waleta i przejmujemy damą) by ponowić impas pikowy.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: