Problem 293

Opublikowano 31 października 2010 w kategoriach Rozgrywka .

CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ? 

 

Problem 293

Rozgrywasz 4 . Przeciwnicy wistują w pika asem i powtarzają pika. Jak rozgrywasz w meczu, a jak w turnieju?

 

KD

KD982        

K742

A3

 

  W2

AW743

D653

K10


 

 

Rozwiązanie:

 W turnieju po odebraniu atutów i eliminacji trefli trzeba zagrać do którejś figury karo, a potem jeśli weźmiemy tą lewę karo dołem na drugiego asa u jednego z obrońców. Jak as rzeczywiście będzie drugi i trafimy zagranie weźmiemy 11 lew. W meczu natomiast powinniśmy zabezpieczyć się przed podziałem kar 4-1. Jeśli bowiem nie trafimy zagrania i naszą figurę przeciwnik pobije asem, to będzie kontynuował karami biorąc w nich 3 lewy. Zabezpieczeniem przed tą przykrością jest zagranie kara dołem z obu rąk. Jakkolwiek by się teraz nie podzielił ten kolor możemy w nim oddać tylko 2 lewy, a to zabezpiecza kontrakt.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: