Problem 297

Opublikowano 27 listopada 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 297

W rozgrywa 4 po otwarciu licytacji 1 przez S. Wist 7-ką. S przejmuje królem i gra w karo. Jak powinien rozgrywać W?

 

DW10865

43

A32

AD

             

A9

102

KD654

W873

 

 


 

Rozwiązanie:

Dlaczego S zagrał w karo? Zapewne miał w tym kolorze singla oraz posiada króla pik z biernym atutem. By przerwać komunikację pomiędzy obrońcami należy utrzymać się karem w dziadku i zaimpasować króla trefl. Impas powinien się udać jeżeli mamy mieć jakiekolwiek szanse na sukces rozgrywkowy. Potem zgrywamy asa trefl, wchodzimy asem pik do stołu i gramy waleta trefl, na którego usuwamy kiera. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli oddamy jeszcze tylko króla pik.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: