Problem 297

Opublikowano 27 listopada 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 297

W rozgrywa 4 po otwarciu licytacji 1 przez S. Wist 7-ką. S przejmuje królem i gra w karo. Jak powinien rozgrywać W?

 

DW10865

43

A32

AD

             

A9

102

KD654

W873

 

 


 

Rozwiązanie:

Dlaczego S zagrał w karo? Zapewne miał w tym kolorze singla oraz posiada króla pik z biernym atutem. By przerwać komunikację pomiędzy obrońcami należy utrzymać się karem w dziadku i zaimpasować króla trefl. Impas powinien się udać jeżeli mamy mieć jakiekolwiek szanse na sukces rozgrywkowy. Potem zgrywamy asa trefl, wchodzimy asem pik do stołu i gramy waleta trefl, na którego usuwamy kiera. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli oddamy jeszcze tylko króla pik.


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: