Problem 298

Opublikowano 27 listopada 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 298

Rozgrywasz jako W 4 piki. N otwierał licytację odzywką 1 . Wist król. Jak rozegrasz?

 

AK862

9

AK32

652

                  

W943

A862

85

W104

 


 

Rozwiązanie:

Gdyby przeciwnicy zdjęli ci 3 trefle na starcie mógłbyś przegrać nawet przy podziale pików 2-2 z drugą damą za AK i 4-ma treflami u S. Jeśli tego nie uczynili może wygrać nawet przy trzeciej damie pik. Nie możesz jednak zacząć od atutowania tylko od natychmiastowego przebicia kiera. Teraz dopiero należy zagrać dwa górne piki i grać na przebitki. Jeśli dama pik odłoży się u N, to wystarczy by miał on co najmniej dubletona karo. Jeśli bowiem przebiłby on trzecie lub czwarte karo damą, to ze stołu usuwamy przegrywającego trefla. Jeśli nie wybijemy wszystkie czerwone karty biorąc 7 lew atutowych i 3 czerwone topy. Jeśli zaś trzecią damę pik ma S, to musi mieć przy tym co najmniej 4 kara i trzy kiery. Wtedy również weźmiemy wszystkie lewy na atuty.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: