Problem 301

Opublikowano 2 grudnia 2010 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 301

Jak należy rozgrywać kontrakt 6 po wiście waletem trefl?

DW

AD73

A7643

AK

         

A764

K82

KW2

984

 

 


 

Rozwiązanie:

Impasu pik nie unikniemy i należy zacząć od niego. Jeśli się nie uda będziemy musieli impasować damę karo. Czwartego kiera zrzucimy na asa pik. Jeśli natomiast się uda należy z impasu damy zrezygnować. Zagrywamy dwa górne kara i jeśli się podzielą gramy kiery przebijając w razie potrzeby ostatniego atutem w stole.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: