Problem 185

Opublikowano 16 stycznia 2011 w kategoriach Wist .

Problem 185

Zrób szybko a dobrze

 

Mecz, NS po, dealer N, licytowano:

 

W

N

E

S

 

1

Pas

2 (1)

Pas

3

Pas

3 BA

Pas

Pas

pas

 

 

1) GF

 

Zawistowałeś 4-ką. Ręce twoje i dziadka:

 

 

53

872

ADW5

ADW2

 

KW2

KW943

K10

953

 

 

 

 

Partner położył damę kier, a rozgrywający 10-kę. Partner kontynuował 6-ką, rozgrywający zabił asem i zagrał asa pik. Jakie widzisz perspektywy obrony?

 

 


Rozwiązanie:

 

Dlaczego rozgrywający tak zagrał? Przecież na pewno posiada on AD w pikach i jeśli potrzebne by mu były lewy pikowe to rozgrywałby ten kolor inaczej. Przecież nie może sobie pozwolić na oddanie lewy, bo czekają w rękach obrony gotowe forty kierowe. Wiesz, że twój król karo jest w impasie i jeśli dołożysz blotkę pik (lub nawet waleta) to następnym zagraniem rozgrywającego będzie właśnie impas karo, a ten jak ci wiadomo się udaje. Zatem rozgrywający zagrał na dodatkową szansę spadającego króla pik. Urzeczywistnij mu tą iluzję i dołóż króla!. Popatrz na całe rozdanie:

 

 

53

872

ADW5

ADW2

 

KW2

KW943

K10

953

 

876

D65

9762

874

 

AD1084

A10

843

K106

 

 

Oczywiście króla pik musisz dołożyć gładko, bez tortur.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: