Problem 304

Opublikowano 16 stycznia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 304

Rozgrywasz 6 po wiście w karo. Do zagranego asa kier N dokłada damę. Jak rozegrasz dalej ?

 

AD5

AK1097

AKD

K10

            

96432

8652

AD65

 


 

Rozwiązanie:

Kontrakt jest pewny pod warunkiem, że kara nie dzielą się gorzej niż 7-3. Zgrywamy drugie karo wyrzucając pika i trzecie przebijamy w stole, skąd zagrywamy w kiera i jeśli S dołoży do koloru impasujemy. Nawet jak N weźmie singlowym waletem to każdym zagraniem musi dać brakującą lewę. Jeśli okaże się, że N odrzucił damę mając 3 karty w kierach, to być może będzie miał wtedy bezpieczne odejście w karo po wpuszczeniu go trzecim kierem. Wtedy złożymy mu gratulacje za piękne zagranie. Przy trzech kierach u N wygrywało się pewnie zgrywając dwa kiery i trzy kara i wpuszczając kierem N.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: