Problem 305

Opublikowano 16 stycznia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 305

W rozgrywa 4 . N zawistował w pika, S wziął królem i zagrał blotkę karo. Król wziął lewę. Jak należy rozgrywać, jeśli licytacja przebiegała:

 

W

N

E

S

 

Pas

Pas

Pas

1

Pas

2 BA(1)

Pas

4

 

 

 

 

  1. inwit z fitem

 

DW7

AW9865

K3

W4

     

A10

D73

10982

KD87

 


 

Rozwiązanie:

Co tu za problem – powiesz? Trzeba zgadnąć kiery. Jeśli król jest singlowy lub drugi trzeba zagrać małym spod damy, jeśli trzeci z 10-ka trzeba zagrać damą i potem jeszcze impasować 10-kę. Faktycznie trzeba zgadnąć rozgrywkę kierów. Zanim do tego przystąpimy nie zawadzi sprawdzić gdzie jest as trefl. Jeśli ukaże się u S, to przy już ukazanym królu pik i asie karo niemożliwym będzie by S miał jeszcze króla kier i spasował na trzeciej ręce. Wtedy pozostanie nam malutka, ale jedyna szansa, że króla kier ma N i to koniecznie singlowego.

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: