Problem 309

Opublikowano 31 stycznia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 309

Jak rozegrasz kontrakt 4 po wiście damą trefl, jeśli piki podzieliły się 2-2 ?

 

AK1065

73

D74

K8

         

DW94

Ad

W92

A654

 


 

Rozwiązanie:

W rozdaniu są dwie karty mogące zwieść na pokuszenie – dama kier i 9-ka karo. Dają one bowiem szanse na wyimpasowanie króla kier i 10-ki karo. W turnieju należałoby zrobić z nich użytek, by nie stracić szansy na 11 lew. W meczu zaś trzeba wyeliminować trefle, komunikując się asem kar bez impasu i oddać się damą kier w ręce przeciwników, zlecając im rozegranie kar, lub zamiennie – wyjście w podwójny renons.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: