Problem 312

Opublikowano 6 kwietnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 312

Rozgrywasz kontrakt 6 po wiście królem karo. Jak będziesz rozgrywał ?

 

AD743

AW10765

82

 

65

D982

AKD10832

 


 

Rozwiązanie:

Wykonać dwa impasy w starszych kolorach, czy wykorzystać longera treflowego? Chyba to drugie jest dużo bardziej atrakcyjne. By nie pozwolić na wytrącenie dojścia do wyrobionych trefli należy zagrać figurę trefl i pozbyć się z ręki kara. Następnie przebijamy trefla i gramy asa kier i kiera przejmując go w stole. Wygramy nawet przy podziale kierów 3-0 i czwartym walecie trefl na dowolnej ręce.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: