Problem 314

Opublikowano 6 kwietnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Problem 314

Kontrakt 4 , wist 9-ka, przepuszczona do damy. Do asa pik obaj obrońcy dokładają do koloru. Jak należy rozegrać?

 

AKD64

432

A10

D87

 

9532

AD7

K98

K6

 


 

Rozwiązanie:

Wist 9-ką mógł być z konfiguracji W9x, lub 109x…x. Wykluczamy natomiast wist spod asa jako niemieszczący się w sztuce. Daje to nam szansę zagrania na wpustkę i uniezależnienie się od położenia króla kier. Odbieramy atuty, eliminujemy kara i zagrywamy trefla przepuszczając, jeśli N nie podłoży wyższej karty. Obrońcy mogą wziąć dwa trefle, ale utrzymać się drugim może wyłącznie S, a zagranie z jego strony gwarantuje nam wzięcie 10-tej lewy.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: