Problem 199

Opublikowano 18 czerwca 2011 w kategoriach Wist .

Problem 23

                                                                    Uzasadniony wyjątek                                                                  

 

Turniej par, obie przed, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

Pas(?!)

2

Pas

4

4

Pas

Pas

Ktr

Pas

Pas

pas

 

 

W co wistujesz z ręki:

 

 

W42

A10943

DW763

 


 

Rozwiązanie:

Chcielibyśmy przebić karo? Przynajmniej jedno? Pewnie tak. Ale to nie partner wistuje, więc musimy poszukać do niego dojścia. Raźne podniesienie przez partnera kierów pozwala domniemywać, że może on posiadać w kierach to, co trzeba. Dlatego – mimo iż w wielu innych sytuacjach, takie zagranie jest wysoce niepolecalne – należy zawistować spod asa kier. I był to jedyny wist kładący, a rozdanie rozegrane było na GP w Ciechanowie w roku 2009. Taki wist oddał zawodnik, który nie życzył sobie, by ujawniać jego nazwisko, co czynię.

Całe rozdanie:

 

 

W42

A10943

DW763

AKD1093

7

W10842

8

 

85

D862

D953

A92

 

76

KW5

AK76

K1054

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: