Problem 200

Opublikowano 18 czerwca 2011 w kategoriach Wist .

Problem 24

Dlaczego? 

 

Obie po, mecz, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

 

4(1)

4

(2)

Pas

(2)

Pas

Pas

Pas

pas

 

 

 

  1. blokujące, naturalne
  2. cue bidy

 

Twoja ręka (N):

 

 

AD1087

62

842

K103

 


 

Rozwiązanie:

Kto z przeciwników ma zatrzymanie pikowe? Odpowiedź – E. Jakie to jest zatrzymanie? Na 99% król. Dlaczego partner nie skontrował 5? Bo nie chciał wistu w trefle, chociaż może w nich nawet mieć asa. W tym ostatnim przypadku nie chciał kontrować, by nie dać okrążenia na sprawdzenie klasy zatrzymania, które w tym przypadku mogłoby być krótkościowe. Jakkolwiek by nie patrzeć, należy zagrać asa pik (wisty w czerwone kolory można wykonać w tym rozdaniu wyłącznie nie patrząc w karty), bowiem jeśli partner przebija pika, to w żadnym wypadku nie mógłby kontrować cue bidu treflowego.

Dlaczego zatem partnerze wyszedłeś w 10-kę?

 

Całe rozdanie:

 

 

AD1087

62

842

K103

 

W542

AKD10875

K

6

 

K63

93

AW109653

A

 

9

W9

D7

DW987542

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: