211. W swoje, czy partnera?

Opublikowano 25 lipca 2011 w kategoriach Wist .

211. W swoje, czy w partnera?

 

Mecz, WE po licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

Pas

1

1BA

Pas

2(1)

Pas

2

Pas

2 BA

Pas

3 BA

Ktr

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

1) transfer na kiery

 

Twoja ręka:

 

84

92

AD875

W542

 

W co wistujesz?

 


 

Rozwiązanie:

 

W swoje, czy w partnera – oto jest pytanie? Tak na dobrą sprawę, to nie jest żadne pytanie. Partner piki ma na pewno, a my mamy w nich dwie karty, a nie singla. Partner jest silniejszy od nas i łatwiej będzie skonsumować jego forty niż nasze. Co zaś do posiadania stosownej liczby kart w karach u partnera są nader poważne wątpliwości. E pokazał 5 kierów, a W jednak nie wybrał koloru kierowego, nawet po kontrze. Zatem praktycznie ma ich tylko dwa – ergo partner ma 4, więc szansa na stosowną liczbę kart w karach u partnera dramatycznie zmalała. Zatem trzeba i należy wyjść w partnerowe piki, a nie w swoje kara. Całe rozdanie:

 

 

 

84

92

AD875

W542

 

K10

D3

W62

AKD963

 

W65

KW1065

K109

108

 

AD9732

A874

43

7

 

 

Po wyjściu w piki obkładało się kontrakt bez trzech. Po wiście w karo rozgrywający mógł nadrobić, ale zadowolił się swojakiem.

Czy w parze reprezentacyjnej zbyt często zdarza się otwieranie w kolor bardzo słaby, czy też nastąpiło typowe wishfull thinking?


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: