212. W nasze, czy w cudze

Opublikowano 25 lipca 2011 w kategoriach Wist .

212. W nasze, czy w cudze?

 

Mecz, obie przed, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

 

1

1

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

 

 

W co wistujesz z ręki:

8752

7

AW97

D1063

 


 

 

Rozwiązanie:

 

Wistował Benito Garozzo z Leą Dupont. Garozzo wyszedł w 3-kę. Lea położyła waleta(!!!?) i kontynuowała blotką trefl. RGR zagrał karo – Garozzo pobrał 7-ką i zagrał pika. Rozgrywający przeszedł przebitką karo do ręki i przebił ostatniego trefla. Teraz wrócił królem kier do ręki i odebrał atuty. W efekcie wpadka bez jednej. A po wiście w kiera karty wypadną z ręki. Uniknięcie wistu w kiery będzie proste, jeśli uzmysłowimy sobie, że przeciwnicy mają, co najmniej 8 kierów. A wisty w kolor boczny przeciwników są jednymi z najgorszych wyborów i należy tak wistować wyłącznie wtedy, jeśli mamy spełnione warunki: a) kontrola atutowa i bierne atuty; b) poważne szanse dojścia do partnera; c) brak atrakcyjnej alternatywy

 

Całe rozdanie:

 

 

8752

7

AW97

D1063

 

KW1043

KW84

4

975

 

AD9

A6532

D1086

2

 

6

D109

K532

AKW84

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: