Problem 324

Opublikowano 10 lipca 2011 w kategoriach Rozgrywka .

 

323.Rozgrywamy 4 po wiście królem pik. Jak to należy wykonać?

 

82

AK10652

A72

K9

 


 

 Rozwiązanie

 

A104

DW98

K653

102

 

 

323.Dziesiąta lewę możemy zdobyć na króla trefl jeśli as jest dobrze położony lub na trzynaste karo przy ich podziale 3-3. W tym ostatnim przypadku dobrze  byłoby trzymać S z dala od wistu dopóki nie przekonamy się o podziale kar. Mogą się bowiem one dzielić ale w dalszym ciągu przegramy jeśli as trefl leży źle. Na razie przepuszczamy króla pik realizując plan nie dopuszczenia do ręki S. Jeśli N będzie kontynuował damą pik, będzie to oznaczało, że ma najprawdopodobniej waleta. Teraz bijemy, zgrywamy atuty i dwa razy kara z góry, a następnie gramy 10-kę pik i jeśli S nie położy waleta wyrzucamy karo. Teraz mamy dodatkową szansę oprócz podziału kar – N może nie mieć już kar i będzie zmuszony wyjść w czarny kolor w obu przypadkach z tym samym, pozytywnym dla nas skutkiem. Jeśli waleta pik będzie miał S, lub kara podzielą się niekorzystnie pozostanie ostatnia szansa dobrego położenia asa trefl.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: