Problem 327

Opublikowano 25 lipca 2011 w kategoriach Rozgrywka .

327. Rozgrywasz 2 po wiście odmiennym 2-ką. Przeciwnicy nie byli  w licytacji.

 

863

AK1085

10765

5

 

AK105

42

W64

AW93

 


 

Rozwiązania

327.W rozdaniu można zagrać na podziały kierów i pików. Obecność dziesiątek umożliwia nawet wykorzystanie położenia konfiguracji DW(x..x) w jednym z kolorów. Przy całkowitym szczęściu możliwe byłoby wzięcie nawet 10-ciu lew. W turnieju na maksy należałoby spróbować tych szans. Gramy jednak w meczu i najskuteczniejszym sposobem pobrania 8-miu lew jest zastosowanie techniki „na odwróconą rękę”. Wróży ona pełne powodzenie ponieważ trefle dzielą się 4-4. S mając 6 trefli i jakąś figurę karo (N nie zaczął od zagrania w figurę tego koloru) byłby w licytacji jak nie w pierwszym, to drugim okrążeniu licytacji (odtworzenie licytacji chyba nie sprawi kłopotów Czytelnikom). Rozgrywka jest więc prosta i forsowna. W drugiej lewie przebijamy trefla, odbieramy asa i króla atu i dochodząc dwa razy pikami do stołu przebijamy pozostałe dwa trefle.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: