Problem 330

Opublikowano 25 lipca 2011 w kategoriach Rozgrywka .

330. Kontrakt 6. Wist  10-ka. Kiery nie dzielą się do zera. Jak należy to rozegrać?

 

AD64

D1096

AK3

A5

 

532

AKW75

DW6

KD

 


 

 

327.W tym rozdaniu właśnie przeprowadzić należy taką rozgrywkę jaką należałoby przeprowadzić w poprzednim rozdaniu gdyby tam atuty podzieliły się do zera. Ściągamy atuty i asa pik, a następnie eliminujemy pozostałe kolory utrzymując się w stole, skąd zagrywamy pika do damy (chyba, że S położy króla). Nawet jeśli król będzie u N jeszcze nie przegraliśmy, jeśli był on drugi (lub singlowy) od początku. Jest to w stosunku do zagrania na impas króla dodatkowa szansa drugiego lub singlowego króla za impasem.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: