Wist 205

Opublikowano 10 lipca 2011 w kategoriach Wist .

 

204.Turniej par, WE po, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

 

 

2 (1)

2

Ktr(2)

Rktr

3

Pas

Pas

3

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

  1. dwukolorówka kiery i inny
  2. kontra do długości

 

Zawistowałeś w damę kier. Ręce Twoje i dziadka:

 

 

D72

D

W10876

K1096

 

 

109

AK943

KD932

5

 

 

 

Z dziadka as, od partnera 8-ka, od rozgrywającego walet. Następna lewa to PP 10-ka, partner 6-ka, z ręki rozgrywającego 3-ka. Wziąłeś na damę i w co grasz?

 


 

Rozwiązanie:

 

Co znaczyło dołożenie 8-ki kier w świetle tego, że od rozgrywającego spadł walet? Wskazanie 5-ciu kierów? Czy w tej pozycji istotne jest wskazywanie liczby posiadanych kart? Czy może ważniejsze jest wskazanie zagrania partnerowi? Partner powinien przebijać karo. Jeśli bowiem tak nie jest to partner powinien zrzucić mniejszego kiera. Ponadto, jeśli partner zdecydował się na otwarcie z pierwszej ręki odzywką dwukolorową, a przy tym kolor wskazany pierwszą odzywką był bez honoru, to powinien on mieć jakieś odchylenie w układzie przynajmniej. Sypiący się walet kier od rozgrywającego mocno sugeruje posiadanie 6-ciu kierów przez partnera, więc nie powinniśmy się wahać przed zagraniem w karo. Całe rozdanie:

 

D72

D

W10876

K1096

 

AKW843

W

A54

D82

 

109

AK943

KD932

  5

 

65

1087652

  AW743

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: