213. O jaki kolor chodzi

Opublikowano 28 sierpnia 2011 w kategoriach Wist .

WIST

213. O jaki kolor chodzi?

W założeniach obie po (WE nie licytują WJ),  licytowano:

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

1

1

1BA

Pas

3 BA

Ktr

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

Twoja ręka:

DW87

753

862

1098

 


 

Odpowiedź:

Kontra partnera zakazuje wistu w kiery. Jaka rękę może posiadać partner na taki przebieg wydarzeń? Nie powinna to być ręka, z którą partner dał kontrę ze względu na posiadaną siłę. Przeciwnicy w łatwej sytuacji licytacyjnej stwierdzili, że mają bilans na końcówkę, więc odpada powyższy wariant. Pozostaje drugi – partner ma bardzo dobry kolor i nie są to kiery. Nie są to też piki z powodu walorów posiadanych przez nas. Zatem jest to jeden z młodszych kolorów. Który? Przeciwko parze grającej WJ szanse byłyby zbliżone. Przeciwko innym systemom prawdopodobieństwo, że partner ma trefle jest dużo mniejsze niż posiadanie przez niego kar. Dlatego należy wybrać wist w karo.  Partner posiadał dwukolorówkę:

96

W10864

AKDW9

6

Dlaczego partner nie wszedł dwukolorówką? Tego nie wiem, ale dzięki takiemu przebiegowi możliwe było uzyskanie zapisu na swoją stronę.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: