215. 4 pik

Opublikowano 28 sierpnia 2011 w kategoriach Wist .

215.S rozgrywa kontrakt 4 po licytacji:

 

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

1

Pas

1

Pas

2(1)

Pas

2

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

(1) 16+ PC 5+ trefli

 

Zawistowałeś asem kier, partner dołożył 9-kę wskazującą nieparzystą liczbę kart w kierach. Jakie widzisz perspektywy obrony i jak będziesz starał się obłożyć kontrakt?

 

 

KD6

843

AK

AKW104

 

92

AK76

D102

9876

 

 

 

 


 

Rozwiązanie:

 

Jeśli rozgrywający będzie posiadaczem asa pik, to nasze marzenia o obłożeniu kontraktu trzeba odłożyć do następnego rozdania. Jednak as pik to jeszcze mało. Partner musi mieć jeszcze waleta w tym kolorze. Jednak, jeśli jest to AW sec, to też nie weźmiemy dwóch lew w naturalny sposób, bo rozgrywający zagra piki z góry. Skoro partner wskazał nieparzystą liczbę kart w kierach, to po dołożeniu przez S blotki wykluczone jest 5 kart, bo wtedy partner miałby piątą DW10 i dołożyłby do pierwszej lewy damę. Zatem partner miał 3 karty w kierach i należy zagrać blotką kier w drugiej lewie. Jeśli partner ma taką np. rękę:

 

AW

952

W987654

D3

 

…to po dojściu asem zagra w kiera, a my grając po raz czwarty w ten kolor wypromujemy mu lewę na waleta pik.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: