216. Hojność – dewizą

Opublikowano 28 sierpnia 2011 w kategoriach Wist .

 

216.Hojność dewizą…

Turniej par, N/NS

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

1

Pas

2 BA(1)

Pas

3 BA

Pas

Pas

pas

 

 

 

 

1) inwitujące, ręka zrównoważona, nie obiecuje fitu pik

 

Wist walet, zabity damą, (partner dokłada 6-kę, a RGR 2-kę), powrót asem trefl do ręki i pik. E dokłada 7-kę. Kolejny powrót treflem do ręki królem w celu zagrania ponownie pika. Jakie widzisz szanse na skuteczną obronę?

 

 

KD1084

D7

A6

D652

 

A63

AW1094

KW94

8

 

 

 

 


 

Rozwiązanie:

 

Zbyt wielu wartości honorowych u partnera nie można się spodziewać. Mieści mu się w ręce teoretycznie 2-3 PC. Z licytacji raczej wynika, że rozgrywający nie ma 3-ch pików, ze sposobu rozgrywki, że nie ma w nich waleta. Kiedy można obłożyć kontrakt? Kiedy weźmiemy lewy w kierach? A kiedy to będzie możliwe? Jak partner podegra ten kolor. Czym partner może dojść do ręki? Wyłącznie waletem pik. Kiedy to będzie możliwe? Jeśli do drugiego trefla wyrzucimy asa pik. c.b.d.o.

Całe rozdanie:

 

 

KD1084

D7

A6

D652

 

A63

AW1094

KW94

8

 

W72

653

732

W1093

 

95

K82

D1082

AK74

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: