Problem 331

Opublikowano 28 sierpnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ?

331. Rozgrywasz „włoski” kontrakt 4 po licytacji (WE po partii):

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

Pas

Pas

1

1

1

2

3

Pas

3(1)

Pas

4

Pas

Pas

pas

 

 

 

1)  Wymuszone

 

N zawistował 4-ką do asa od S, który kontynuował karo do damy i króla od N. Jak rozgrywasz?

W65

K1054

DW

9873

 

A103

AW8

2

AKDW62

 


 

331. Przepuszczenie nic nam nie pomoże. N po utrzymaniu się podegra piki, gdzie S musi na swoje wejście powinien posiadać obie figury. Będzie to już trzecia lewa obrony i wygramy wyłącznie przy podziale kierów po trzy i trafieniu damy w tym kolorze. Znacznie lepszą rozgrywką jest zagranie trzy razy z góry kierów. Przy podziale 3-3 jak też i 4-2 z drugą damą weźmiemy 11 lew .Jeśli po zagraniu asa i króla kier nie spadnie dama, należy zagrać po raz trzeci w atuta, bo próba spędzenia pozostałych atutów przeciwnika poprzez granie trefli będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy przeciwnicy po przebiciu drugiego lub trzeciego trefla (przebicie dopiero czwartego prowadzi do obkładki po dowolnej dalszej obronie) zbłądzą grając w karo, a nie w pika.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: