Problem

Opublikowano 25 września 2011 w kategoriach Rozgrywka .

CZY UMIESZ ROZGRYWAĆ?

335. Po otwarciu 1 doszedłeś z partnerem do szlemika w kiery. N zawistował waletem pik. Jak będziesz sobie radził ?

3

AW109875

853

K7

 

AD652

D3

AK6

A85

 


 

Rozwiązanie

 

335.Kontrakt możesz wygrać wykorzystując dwie szanse. Albo wyrobienia pika, albo udanego impasu kier. Połączyć te szanse można w sposób następujący: W drugiej lewie przebijamy pika odpowiednim numerkiem. Następnie wchodzimy do stołu karem lub treflem i ponownie przebijamy pika. Jeśli się podzieliły gramy kiery z góry z powodów komunikacyjnych. N bowiem przy nieudanym impasie zagrałby nam w nasze ostatnie dojście do wyrobionego pika. Jeśli natomiast piki się nie podzielą pozostaje nam szansa udanego impasu kier. Zagranie w drugiej lewie małego kiera do waleta będzie nieskuteczne jeśli N przepuści trzecim królem. Z planowanego w ten sposób dodatkowego dojścia damą kier wyjdą nici i przegramy przy podziale pików.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: