Problem 339

Opublikowano 31 października 2011 w kategoriach Rozgrywka .

339. Jak rozegrasz 4 po wiście w króla karo, jeżeli licytację otwierał N mówiąc 1 ?

 

DW9432

9752

AKD

 

A5

A8742

A643

42

 


 

Rozwiązanie:

339.Jeśli dzielą się piki wtedy praktycznie każda rozgrywka prowadzi do sukcesu. Dzięki wiedzy o tym, że N posiada długość kierową, można jednak zmaksymalizować swoje szanse grając na złodziejski manewr. W tym celu po zabiciu asem karo gramy asa kier, wyrzucając oczywiście karo, następnie przebijamy kiera, wchodzimy asem pik do stołu i ponownie przebijamy kiera. Potem trzy razy trefle – ale uwaga trzeciego przebijamy – i kolejny kier. W tej końcówce pozostały nam w ręce piki w postaci DW9 i niezależnie od poczynań obrońców musimy wziąć na to dwie lewy, co razem daje lew 10 i wygranie kontraktu nawet przy złym podziale pików. Przegramy jeśli 4 piki z królem i 10-ką posiada N (i to przy posiadaniu przez niego maksimum dubletona trefl), ale wtedy żadna inna rozgrywka nie prowadzi do sukcesu.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: