226. Prosta deskrypcja

Opublikowano 29 listopada 2011 w kategoriach Wist .

226. Prosta deskrypcja

 

Turniej par, licytowano:

 

W

N

E

S

nazwisko

nazwisko

nazwisko

nazwisko

 

Pas

Pas

2 (1)

Pas

3

Pas

3 (2)

Pas

3

Pas

3 BA

Pas

4 BA(3)

Pas

5 (4)

Pas

5 BA(5)

Pas

6 BA(5)

Pas

Pas

pas

 

 

  1. Acol
  2. Przejściowe
  3. Inwit
  4. 0-3 asy z 4-ch
  5. Do gry
  6. Do gry

 

Zawistowałeś 8-ką. Ręce Twoje i dziadka:

 

 

K2

DW64

1084

D983

 

765

987

A752

762

 

 

 

 

RGR zabił w ręce asem kier (partner dołożył 3-kę). Dalej RGR zagrał z ręki króla karo. Powinieneś przepuścić. Załóżmy jednak, że nerwowo zabiłeś asem. Partner dołożył 3-kę. Kontynuowałeś kiery. Od partnera 5-ka, RGR zabił królem, zgrał damę karo (partner 6-kę), potem jeszcze dwa kiery – partner miał w nich dubletona (do dwóch kierów dołożył 9-kę i PP damę. – i zabrał się za trefle. Do trzeciego partner nie dodał i dołożył 8-kę. Pozostały Ci w ręce 4 karty. Jakie karty zostawiłeś?

 


 

Rozwiązanie:

 

Zrzutka damy pik a potem 8-ki świadczy, że miał on w tym kolorze DW1098. Zatem nasz trzecia 7-ka może stanowić zatrzymanie tego koloru. Nie możemy więc pozbyć się żadnej karty pikowej, bowiem partner  znajdzie się w przymusie pikowo-karowym.

 


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze


Shortlink: