Backhand

Opublikowano 29 listopada 2011 w kategoriach Rozgrywka .

343. Backhand

Kontrakt 4 . N licytował kara na wysokości dwóch i zawistował w K. Jak weźmiesz 10 lew?

 

K853

AD983

6

642

 

62

KW10

A752

AKW3

 


 

Rozwiązanie:

343.Próba przebicia pika w stole powiedzie się. Będzie to jednak dopiero lewa 9-ta. Dziesiątą otrzymamy, jeśli spadnie as pik, bo jego dobre położenie jest mało prawdopodobne. Kolejną szansą jest udany impas damy trefl. Najpewniejszą jednak szansę wygrania daje gra na odwróconą rękę. Przy tym sposobie rozgrywki wystarczy by trefle dzieliły się nie gorzej niż 4-2 (84% szans, a  przy singlu trefl w ręce N kontrakt jeszcze się gra). Kiery mogą się dzielić nawet do zera (wtedy tylko rzadkie przypadki uniemożliwią wygranie).Realizując tą koncepcję przebijamy karo w drugiej lewie. Potem wchodzimy dwukrotnie treflami do stołu i za każdym razem przebijamy karo. Po przebiciu ostatniego kara wychodzimy w trefla. W ręce pozostały nam już tylko dwa atuty, a w stole trzy. Teraz nawet połączenie atutów nie może nam uniemożliwić wzięcia w ręce jeszcze jednej przebitki, tym razem trefla wysokim atutem. W ten sposób bierzemy trzy lewy boczne i 7 atutowych.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: