Tania securitka

Opublikowano 29 listopada 2011 w kategoriach Rozgrywka .

346. Tania securitka

Grasz 4 po wiście w damę trefl. Jak będziesz wygrywał kontrakt?

 

K84

AKW75

DW7

84

 

763

842

AK102

AK2

 


 

Rozwiązanie:

 

343.

Przeciwnicy nie dali nam lewy pikowej na wiście. Grozi nam z tego powodu oddanie trzech lew pikowych, jeśli przez nieostrożną grę dopuścimy do ręki gracza S. Może on dojść do ręki niebezpiecznej dla nas wyłącznie damą kier (jeśli asem pik to proszę bardzo). By się przed tym zabezpieczyć (czwarta dama u S) należy zagrać ze stołu kiera i nadbić byle wyżej podłożoną przez S kartę. W ten sposób możemy wydłubać obrońcy pod ręką nawet czwartą damę z 10-ką i 9-ką. Jeśli lewę weźmie N, w następnej lewie po utrzymaniu się zagrywamy raz kiera górą. Jeśli się podzieliły odbieramy atuty, jeśli u S zaparła się czwarta dama z łatwością mu ją wyimpasujemy mając pod dostatkiem komunikacji.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: