347. Zagranie omijające

Opublikowano 19 grudnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

347. Kontrakt 3 BA po wiście w  blotkę karo, S podłożył waleta, którego oczywiście zabiliśmy. Jak rozgrywamy – przez trefle, czy przez kiery?

A843

D104

AK10

D42

 

KD5

KW53

5

KW753

 


 

Rozwiązanie

347.Trzy lewy kierowe jeszcze nie zabezpieczają kontraktu. Tak samo nie zabezpieczają go dwie lewy treflowe. A tyle zaledwie możemy wyrobić, jeśli trefle się nie podzielą. Kolejnym motywem taktycznym jest niebezpieczny przeciwnik. Jest nim oczywiście S. Przy zagraniu z pozycji N zatrzymanie w karach mamy jeszcze podwójne, co pozwala nam dyktować warunki w rozdaniu. Wszystkie te elementy połączymy jeśli zagramy w trefla, ale ze stołu. Nie będzie z tym żadnych problemów. Wchodzimy pikiem do stołu i gramy trefla. Jeśli S pobije asem, to byle kolor ten nie dzielił się do zera już mamy 9 lew. Jeśli S nie doda do koloru, nie zmartwimy się specjalnie. Mamy pełny komfort i w następnym ruchu pójdziemy wyrabiać kiery


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: