348. Wystarczy mojka

Opublikowano 19 grudnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

348. Rozgrywamy 3 BA po otwarciu licytacji przez E i wejściu 1 przez S. Wist nastąpił w damę kier. Jakie widzisz niebezpieczeństwa i jak się przed nimi będziesz bronił?

K742

K4

D93

A853

 

A3

10865

AK

DW1097

 


 

Rozwiązanie

 

347.Niebezpieczeństwem jest król trefl poza impasem. Żeby przerwać komunikację do lew kierowych musisz przełamać odruch i przepuścić damę kier. Teraz już nie możesz przegrać. Do przecięcia komunikacji między obrońcami wystarczy kawałek oprawionej żyletki.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: