348. Wystarczy mojka

Opublikowano 19 grudnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

348. Rozgrywamy 3 BA po otwarciu licytacji przez E i wejściu 1 przez S. Wist nastąpił w damę kier. Jakie widzisz niebezpieczeństwa i jak się przed nimi będziesz bronił?

K742

K4

D93

A853

 

A3

10865

AK

DW1097

 


 

Rozwiązanie

 

347.Niebezpieczeństwem jest król trefl poza impasem. Żeby przerwać komunikację do lew kierowych musisz przełamać odruch i przepuścić damę kier. Teraz już nie możesz przegrać. Do przecięcia komunikacji między obrońcami wystarczy kawałek oprawionej żyletki.


Ryszard Kiełczewski

About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: