350. Trochę sprytu

Opublikowano 19 grudnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

350. Tym razem zmagać się będziesz z kontraktem 3 BA po wiście w piki. O co tutaj chodzi?

A94

A1093

K3

D542

 


 

 

75

W6

AD7652

AK6

 

Rozwiązanie

 

347.Oczywiście piki przepuszczamy dwa razy. Teraz jedynym niebezpieczeństwem przegrania kontraktu jest zły podział kar. Jeśli 4 kara posiada S, to każda rozgrywka kar prowadzi do 9-ciu lub 10-ciu lew, byleby posiadacz 4 kar nie miał jeszcze przy tym 5-ciu pików, co jest mało prawdopodobne. A co będzie jeśli 4 kara posiada N? No cóż, oprócz podziału trefli pozostanie nam jeszcze szansa całego mariasza kier w ręce S, a także… singlowego waleta karo w ręce S. Wykorzystujemy najpierw tą pierwszą szansę, bo nie wyklucza ona wszystkich pozostałych. Wchodzimy treflem do stołu i gramy karo. Kiedy od S pojawi się walet będziesz wiedział co zrobić.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: