Korekta do „Odrobina gimnastyki”

Opublikowano 8 grudnia 2011 w kategoriach Rozgrywka .

Korekta do „Odrobina gimnastyki”

 

Najbardziej wnikliwy Czytelnik – Paweł Siwiński – zwrócił słuszną uwagę, na fakt, że w rozwiązaniu – podanym w problemie „Odrobina gimnastyki” – do wygrania kontraktu wystarczy zastanie tylko króla kier u N, natomiast niepotrzebne są żadne uwarunkowania dotyczące rozkładu kierów i trefli w ręce S. Odbieramy ostatniego atuta i dalej gramy tak jak podano w rozwiązaniu.


About

Zawodnik, trener, działacz, wybitny publicysta brydżowy. Wielokrotnie powoływany na stanowisko trenera-selekcjonera juniorów, pełnił funkcję kapitana reprezentacji Polski Juniorów na Mistrzostwach Europy. Jest pierwszym trenerem w Polsce, który uzyskał pierwszą klasę trenerską (1987).


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Shortlink: